Allures Yachting

Náš úspešný príbeh skupiny ľúdí, ktorá sa venuje oceánskej plavbe

Spoločnosť Allures Yachting, založená v roku 2003 inžiniermi Stéphanom Constanceom a Xavierom Desmarestom, je lodenica koncentrujúca sa na návrh a stavbu hliníkových plachetníc. Je situovaná v meste Cherbourg-en-Cotentin vo francúzskej Normandii. Len za pár rokov sa ročná produkcia zvýšila desaťnásobne. Zakladatelia lodenice rozprávajú tento úžasný príbeh.

Príbeh lodenice Allures

Stéphan Constance:
S Xavierom sme už nejaký čas hľadali loď schopnú plávať na veľké vzdialenosti, ktorá by spĺňala náročné kritériá, ale zostala by v primeranom rozpočte. Loď, ktorá by bola bezpečná, bez ohľadu na podmienky, efektívna a skutočne dobre jazdiaca pod plachtami, dômyselná, umožňujúca prístup k akémukoľvek kotvisku, pohodlná, prívetivá v interiéri, rovnako oku lahodiaca aj v exteriéru. Bohužiaľ sme nenašli jedinú plachetnicu, ktorá by zodpovedala našim požiadavkám. A situácia nebola iná ani u našich priateľov – jachtárov. Mnohí mali rovnaké parametre na ideálnu loď, rovnaké sny týkajúce sa plavieb, ale žiaden nenašiel plachetnicu, ktorá by im umožnila realizovať tieto sny. A vtedy sa to stalo – povedali sme si – postavíme si ju sami.
Xavier Desmaret:
Keď sme sa so Stéphanom rozhodli vytvoriť a vyrobiť plachetnicu, mali sme veľmi špecifické, osobné požiadavky. Chceli sme však tiež, aby táto loď splnila očakávania aj ostatných jachtárov, s ktorými sme zdieľali naše sny. Preto sme sa celé mesiace stretávali s jachtármi, námorníkmi, známymi alebo neznámymi, aby sme sa nabrali nbápady a skúsenosti od tých, ktorí majú naplávané tisíce míľ na svetových moriach a oceánoch. Zdieľanie všetkých týchto skúseností a informácií, ktoré sme sa od nich mohli naučiť, potvrdilo naše hlavné presvedčenie a umožnilo určiť kľúčové parametre našich lodí. Ako základný materiál pre stavbu lode sme vybrali hliník – pre jeho pevnosť a bezpečnosť, ktorú lode z neho vyrobené poskytujú. Pre materiál nadstavby sme zvolili kompozit – kvôli pomeru hmotnosti a mechanických vlastností a možnosti vyrobiť elegantné tvary. Výber kýlu v podobeho jeho sklopnej verzie bol jasnou voľbou, umožňuje slobodne sa plaviť kdekoľvek na svete – dáva jachtárom absolútnu slobodu. Stéphan Constance: Prvá jachta, ktorú sme v našej lodenici postavili, bola skutočným úspechom. Na tomto základe a žiadosť našich zákazníkov sme rýchlo rozšírili radu lodí. Prvých 6 rokov sa spoločnosť takmer každý rok zdvojnásobila čo do objemu produkcie a púočtu zamestnancov! V roku 2007 sme sa rozhodli prevziať spoločnosť Outremer a potom v roku 2010 sme kúpili lodenicu Garcia Yachts. Zlúčenie týchto troch známych lodeníc so špecializáciou na stavbu lodí pre oceánsku plavbu viedlo k vytvoreniu skupiny Grand Large Yachting , ktorá je v súčasnosti jedinou centralizovanou silou v tvorbe a výrobe lodí do náročných podmienok.

Skupina Grand Large Yachting

Založená v roku 2003 Xavierom Desmarestom a Stéphanom Constanceom, skupina Grand Large Yachting je dnes už veľkou históriou stavby lodí posledných 17 rokov. Má úspechy na poli obchodnom aj technickom.

Zloženie skupiny:
Garcia Yachts a Allures Yachting
2 lodenice profilované na výrobu hliníkových lodí

Outremer a Gunboat
2 ikonické značky v segmente – katamaránov.

Naviac k zázemiu inžinierskemu a konštrukčnému – výrobnému, táto skupina budúcim majiteľom lodí plnú podporu v rámci svojej sekcie – Grand Large Services. Od začiatku projektu až po jeho dokončenie, budúci majitelia lodí čerpajú výhody osobného prístupu ľudí z týchto lodeníc, pozorného naslúchania ich požiadavkám a jeho pretavenia do reality. Loď na pozadí je chápaná ako spojítko pre nadviazanie dlhodobého vzťahu, postaveného na dôvere, transparentnosti a úprimnosti.

Oddelenie hliníkových rekreačných lodí

S výnimkou fyzickej výroby trupov, vyžadujúcej si špecializované pracoviská, Garcia YachtsAllures Yachting majú spoločné priestory a svoje sídlo situované na severe Francúzska v Cherbourgu. Ich bezprostredná blízkosť a prepojenosť bola žiadaná zakladateľmi skupiny Grand Large Yachting. Cieľom bolo pôsobiť v jednej lokalite, s jednou základňou odborníkov v stavbe lodí – využiť synergiu pri projektoch. Takisto byť otvorenými partnermi pre zákazníkov – tieto zdieľané priestory dvoch lodeníc sú miestom, kde je možné plniť ich špecifické požiadavky.

Tento integrovaný výrobný nástroj, ako nazývajú mnohí spomínané spojenie,
je skutočnou silou Garcie a Alllures. Zahŕňa:

Dve projekčné kancelárie v Cherbourgu

Dve výroby trupov – jednu v Bretónsku a druhú v Normandii

Výrobu lodného nábytku vo Vendée na západnom pobreží

Výrobu kompozitov v Normandii

Montážnu linku v Cherbourgu s kapacitou 10 lodí

SeaExplorer.sk  © 2019 – 2023. Všetky práva vyhradené. Hliníkové lode do najťažších podmienok.