PLACHETNICA BEZ LIMITOV. SKUTOČNÁ PLNOMORSKÁ LOĎ.

Nasledujúc úspech menších sestier 45ky a 52ky, Garcia Yachts navrhla loď určenú na ešte väčšie dobrodružstvá. Exploration 60 – loď, s ktorou sa doplavíte na ktorékoľvek miesto na Zemi.

Pri návrhu vlajkovej lode použila Garcia a projekčná skupina Berret Racoupeau Yacht kombináciu toho najlepšieho zo spoločného know-how. Vytvorili dokonalý plnomorský cruiser. Nevídaná, jedinečná elegancia a komfort podčiarknuté pozoruhodným správaním sa na mori – vždy prítomné elementy lodí Garcia Yachts.

Jemnosť línií neuberá rázu expedičnej lode ani jej plavebným vlastnostiam. Naopak – dopomáha výbornému pohybu vo vlnách, neznižuje rýchlosť– narozdiel od trupu tzv. lomená šarpia. Pevný sprayhood je významným, nielen dizajnovým prvkom aj pri tejto verzii. Zvonka na Vás teda zapôsobí dynamický vzhľad, zatiaľ čo z jeho úkrytu Vás nikdy neomrzí pozorovanie okolia. Paluba, na prove úplne rovná, nadstavba s charakteristickými panoramatickými oknami a dostatkom úchytov – jednoduchý a bezpečný pohyb. Prechádzajúc pohodlne na kormu, ktorá je robustná ako vždy a ešte elegantnejšia ako u menších sestier 45 a 52.

Ak Vás nadchol exteriér lode, určite nebudete sklamaný interiérom, ktorý navrhla dizajnérka Isabelle Racoupeau. Z obrovského kokpitu do podpalubia vedú iba dva schody. Uvíta Vás svetlý a priestranný interiér. V útulnej atmosfére, v úplnej elegancii. Vyvýšený salón s výhľadom von, vnútorná kormidelňa. Úplne iné „podpalubie“ na aké ste boli doposiaľ zvyknutí. Pri tejto lodi bolo navrhnutých niekoľko možností rozvrhnutia interiéru tak, aby reflektovali požiadavky a predstavy väčšiny klientov.

Zvonka či zvnútra – slúžiť a spríjemňovať plavbu Vám bude iba top príslušenstvo. Celý tím Garcia Yachts je Vám k dispozícií realizovať stavbu lode presne pre Vás a podľa Vašich požiadaviek.

S jej obzvlášť pevným trupom a palubou, jednoducho ovládateľným kutrovým oplachtením – Exploration 60 je loď so sklopným kýlom navrhnutá pre jachting v najizolovanejších teritóriach. Loď, ktorú je možné ovládať jedným prstom z jednej z dvoch kormidelných stanovíšť. Odtiaľto sa prenáša s milimetrovou presnosťou každý z pohybov kormidelného kolesa na dvojicu kormidiel.

Chrániac posádku, poskytujúc perfektnú ovládateľnosť, nerušený výhľad z kokpitu a zo salónu – naša vlajková loď Vás vezme do úplne inej dimenzie prieskumnej, expedičnej plachetnice.

Kokpit na tejto lodi je skutočným oddychovým priestorom, kormová časť je univerzálnym priestorom – niekedy potápačské plato, nástupná plošina alebo miesto na kúpanie a slnenie. Jej veľkorysé rozmery umožňujú kombináciu naozaj luxusných priestorov, úplného technického zázemia, skladových priestorov. Umožňujú plánovať plavbu na ešte väčšie vzdialenosti a dlhšiu dobu.

Interiér
Poskytnúť viac, to bola filozofia, ktorej sa držali dizajnéri pri navrhovaní interiéru tejto výnimočnej 60 stopovej plachetnice. Využili sme výhodu každého centimetra na lodi s cieľom poskytnúť komfort, viac priestoru – či na prácu alebo odpočinok. Použili sme dostupné priestory na nové funkčné využitie v rade lodí Exploration: priestor na odpočinok na ľavoboku, samostatné interiérové kormidelné a navigačné stanovisko, kajutu pre najatú posádku, majiteľskú kajutu na prove alebo korme, viacero technických priestorov a dokonca saunu. Výpočet možností tejto lodí je určite prekvapujúci.

Jedinečné technické riešenie je podčiarknuté použitím najlepších materiálov – po vizuálnej, ergonomickej aj technickej stránke. Za vyzdvihnutie stojí ukážkové presvetlenie interiéru, takisto práca lodných stolárov je na najvyššej možnej úrovni. Samozrejme s Vašim osobným výberom dreva.

Exteriér
Interiér
Technické údaje
2 katalógové riešenia interiéru
Verzia štandard
Verzie Family (4 kajutová) a Majiteľská (2 kajutová)
SeaExplorer.sk  © 2019 – 2023. Všetky práva vyhradené. Hliníkové lode do najťažších podmienok.