VÝNIMOČNÁ EXPEDIČNÁ PLACHETNICA

Hliníková loď so sklopným kýlom pre všetky zemepisné šírky – od polárnych výprav po plavby v trópoch. Bola ocenená titulom Najlepšia loď roka 2015.

Za posledných 40 rokov, Jimmy Cornell naplával státisíce míľ; Garcia Yachts postavila ikonické lode pre dlhé oceánske plavby; a Berret Racoupeau ich množstvo projektoval. Ich spojením vzniklo logicky špičkové plavidlo s osobitým charakterom – Exploration 45.

Prvé z rady lodí určených pre plavbu kdekoľvek na svete, či už vo vysokých zemepisných šírkach polárnych oblastí alebo v trópoch, vyrobené z hliníka a disponujúce sklopným kýlom. S dvojicou nezávislých kormidiel je kontrola nad loďou a plynulosť kormidlovania pôžitkom aj na rozbúrenom mori. Obsluha plachiet je plne zvedená do kokpitu, ktorý je obzvlášť dobre krytý vďaka pevnej streche. Tu sa nehráme na textilný sprahood ani nič podobné. Výborný výhľad, navigačné prístroje, na ktoré nesvieti slnko a nestrieka voda, možnosť zakryť časť kokpitu úplne. Takto je aj nočná hliadka v zlom počasí bezpečná a príjemná. Pohyb po palube je bezpečný za každých okolností vďaka dostatku pevných kovaní, zábradlí. Na prove máte vstup do technickej miestnosti cez veľkorysú luknu. V tejto časti lode pokojne preskladníte všetky potrebné náhradné diely, ktoré nemusia byť inde v podpalubí, takisto plachty, fendre a pod. Zároveň hovoríme o prednej deformačnej – vodotesnej komore. Počas práce pri päte sťažňa máte takisto pocit bezpečia – pohodlne sa istíte a opierate o kovanie – tzv. granny bars.

Vnútorné usporiadanie lode Vás takisto nadchne. Vstupujete cez vodotesné dvere, aké ste možno ešte na lodi nevideli. Do podpalubia sa dostávate po pár schodoch a okamžite postrehnete hlavne akustický rozdiel. Táto loď je od kýlu až po strechu nadstavby izolovaná, okná sú z dvojskla. Tie smerujúce vpred majú negatívny sklon. Dôvod: minimalizácia odrazov svetla a rýchly odvod vody z ich povrchu bez potreby stieračov. Výhľad je panoramatický. Pod kontrolou máte celú loď – ovládanie autopilota, otáčky motora, všetky navigačné a komunikačné prístroje. Lepší priestor navigátora si ťažko vysnívate. V podstate ide o obdobu kapitánskeho mostíka z veľkých lodí.

Základné charakteristiky
Technické údaje
2 katalógové riešenia interiéru
Verzia štandard
Verzia komfort
SeaExplorer.sk  © 2019 – 2023. Všetky práva vyhradené. Hliníkové lode do najťažších podmienok.