Allures 40.9

MALÁ - VEĽKÁ ĽOĎ

Loď, ktorá prináša v sebe všetky kvailty, ktoré preslávili našu lodenicu. Unikátne spojenie hliníkového trupu a kompozitnej nadstavby. Výsledok je úchvatný – extrémne pevná a bezpečná loď s ľahkou ovládateľnosťou a pozoruhodným výkonom pod plachtami.


ELEGANCIA A VÝKON
Kvality Allures 40.9 sú založené na mnohoročných skúsenostiach a inováciách, vďaka ktorým je dnes DNA tejto plachetnice nezameniteľná. Počnúc patentovanou technológiou, ktorá kombinuje súčasnú pevnosť a ľahkosť kompozitných nadstavieb s bezpečnosťou hliníkových trupov – vo výsledku máme trup tuhý vo všetkých troch osiach mechanického namáhania, no výtlak ostáva vo veľmi rozumných dimenziách. Finálny výtlak ostáva v zaujímavých intervaloch, čo je prísľubom športovej plavby.


Sklopný kýl, ľahká manévrovateľnosť, účinné kormidelné systémy, dve kormidelné stanovištia, viditeľnosť zo salónu v rozsahu 270°, množstvo úložných priestorov, veľkorysý a jednoducho prístupný priestor s technickým zázemím, samostatná sprcha, navigačný stôl pre dve osoby… Všetko je zhotovené tak, aby vám poskytla absolútne pohodlie počas plavby aj pri kotvení.


Refovací systém je navrhnutý tak, aby pri ňom nebolo potrebné opustiť kokpit. Tento je priestranný a hlboký, ponúka optimálnu ergonómiu či už pri plachtení alebo leňošení. Poloha vinšní je zvolená tak, aby bolo možné pohodlne s nimi pracovať v každom náklone.
Allures 40.9. nie je iba ergonomicky navrhnutá loď, ktorá robí jachting jednoduchším. Je to aj elegantné plavidlo s ladnými, oku lahodiacimi krivkami – na palube aj pod ňou.

Základné charakteristiky
Dizajn exteriéru

40-ka je výsledkom spolupráce s jachtármi, ktorí buď oboplávali svet alebo majú tieto ambície po množstve naplávaných míľ. Je to skutočná loď na dlhé plavby, budiaca rešpekt pri pohľade v prístave ale aj pri plavbe pod plachtami. Bezpečnosť je na mori prvoradá. Všetko máte na dosah v kokpite, bez nutnosti jeho opustenia. Vždy nájdete ideálnu polohu na riadenie lode, ovládacie prvky sú na dosah a obslúžiteľné bez veľkej námahy. Množstvo úložných priestorov a batýst oceníte aj tu, na palube.

Interiérová architektúra
Sklopný kýl, jeden z prvkov našich plachetníc, ktorý ich robí jedinečnými. V podpalubí je šikovne integrovaný do interiéru, vôbec nenarúša jeho príjemnú atmosféru. Sotva postrehnete, že je niekde skrytý.

Estetika je neoddeliteľnou súčasťou pohodlnej plavby. To je dôvod, prečo sa dizajnéri pohrali s harmóniou tvarov a farieb, skombinovali štýl a funkčnosť. Isabelle Racoupeau navrhla pre Allures 40.9 moderné rozloženie zvýraznené svetlými farbami a LED osvetlením, diskrétne a elegantné. Interiérový nábytok bol navrhnutý s pridaním ušľachtilých a odolných materiálov ako je nehrdzavejúca oceľ.

Pohodlie, svetlo a prirodzené vetranie – salón a kajuty 40ky sú navrhnuté tak, aby poskytovali príjemné a priateľské prostredie a boli funkčné na mori. Kuchyňa so zásuvkovou chladničkou a veľkorysou pracovnou doskou sú perfektne uspôsobené na prípravu jedál pre celú posádku aj počas plavby. Početné úložné priestory uľahčia skladovanie surovín, riadu a všetkého potrebného na dlhšie plavby. Od zostupu po schodoch do podpalubia ste vždy v dosahu zábradlí uľahčujúcich pohyb tak na mori, ako aj na kotvisku.
Technické údaje
2 katalógové riešenia interiéru
Verzia s dvomi kajutami
Verzia s tromi kajutami
SeaExplorer.sk  © 2019 – 2023. Všetky práva vyhradené. Hliníkové lode do najťažších podmienok.